Klasy architektoniczne są wyjątkowym profilem Sopockiej Jedynki. Nasze klasy E tworzą artyści marzący o studiach na kierunkach takich jak architektura, wzornictwo, projektowanie wnętrz, grafika zarówno na Politechnice jak i Akademii Sztuk Pięknych.

Plan zajęć klas architektonicznych ułożony jest w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać drzemiący w uczniach tej klasy potencjał naukowy, ale i artystyczny. Autorski program rysunku studyjnego stworzony przez panią Joannę Gugałę-Ponikowską daje szansę rozwoju wszystkim uczniom niezależnie od stopnia zaawansowania umiejętności oraz preferowanej techniki. Pod kierunkiem naszych doświadczonych i pełnych pasji nauczycieli potencjał każdego przyszłego architekta, projektanta czy grafika jest rozwijany i odpowiednio ukierunkowywany.

Klasa E to także najbardziej wycieczkowa klasa w szkole 😊 W ramach współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej uczniowie klas architektonicznych regularnie odwiedzają wydział, aby doskonalić swoje umiejętności w uczelnianej pracowni.